Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

KGHM z własną polityką klimatyczną

KGHM z własną polityką klimatyczną
PAP
14.07.2021, o godz. 8:51
czas czytania: około 2 minut
0

KGHM przygotowuje własna politykę klimatyczną. Specjaliści z miedzowej spółki pracują m.in. nad technologiami pozwalającym obniżyć emisję CO2, poprawić efektywności energetyczna; chodzi też o podniesienie poziomu zużycia energii ze źródeł odnawialnych – podał we wtorek KGHM.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

Jak podano, prace nad polityką klimatyczną prowadzone są w KGHM od kilkunastu miesięcy. Mają zakończyć się w ostatnim kwartale tego roku.

„Nadążamy za współczesnymi trendami, które towarzyszą naszemu biznesowi. A nawet je wyprzedzamy. Wydajemy setki milionów złotych na dostosowanie produkcji do obowiązujących wymogów. Jesteśmy coraz bardziej neutralni dla środowiska. Stawiamy sobie ambitne cele i dlatego budujemy politykę klimatyczną. Nie uciekniemy i nie chcemy uciekać przed rzeczywistością. Intensywnie pracujemy nad tym dokumentem” – powiedział, cytowany w komunikacie spółki, prezes KGHM Marcin Chludziński.

Jak wskazano, specjaliści z KGHM poszukują technologii pozwalających obniżać ślad węglowy poprzez obniżenie emisji bezpośrednich i pośrednich; pracują na poprawą efektywności energetycznej i podniesieniu poziomu zużycia energii ze źródeł odnawialnych.

„W KGHM trwa gromadzenie niezbędnych informacji, wiedzy i danych na temat emisji gazów cieplarnianych w Grupie Kapitałowej. Na podstawie analiz wytypowane zostaną dalsze sposoby na poprawę zarządzania emisjami i ich redukcji. Końcowym etapem będzie przygotowanie dokumentu kierunkowego oraz realizujących go procedur” – podała miedziowa spółka.

Jak wskazano, na obecnym etapie opracowywania polityki klimatycznej KGHM wpierana będzie przez wyłonionego w postępowaniu zakupowym doradcę – firmę Ernst & Young Sp. z o.o. Consulting Sp. Komandytowa.

„Szacuje się, że jedna tona miedzi zastosowana w zielonych technologiach może ograniczyć emisję CO2 aż do 7,500 ton, a do 2050 r. miedź może przyczynić się do redukcji emisji w UE aż o 25 proc. Do 2030 r. przewidywane jest podwojenie wydobycia miedzi na świecie pomimo rosnącego rynku wtórnego. Sektor wydobycia oraz hutnictwa miedzi, a zatem także KGHM Polska Miedź S.A., może być zatem jednym z głównych beneficjentów Zielonego Ładu” – uważa Bogdan Dobrzeniecki, dyrektor EY doradzający KGHM w przygotowaniu polityki klimatycznej.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zmiany klimatu
css.php
Copyright © 2024