Ministerstwo Środowiska przekonuje, że o edukację ekologiczną warto zadbać od najmłodszych lat. Dlatego już po raz piąty, w ostatni weekend wakacji, odbył się na Placu Zamkowym w Warszawie „Piknik z Klimatem”.

Celem akcji, której pomysłodawcą jest Ministerstwo Środowiska, jest pokazanie dzieciom, ale też ich rodzicom, czym są zmiany klimatu i jak można im zapobiegać.

Tegoroczny piknik odbywał się pod hasłem „Wszyscy tworzymy klimat – zacznijmy od siebie!”.  Hasło  doskonale oddaje to, co chcemy przekazać – mówi Beata Jaczewska, wiceminister środowiska i gość pikniku. Dbałość o środowisko, w tym zapobieganie zmianom klimatu powinno być obowiązkiem każdego z nas i odbywać się już od najmłodszych lat. Nawet dzieci mogą stosować proste zasady ekologiczne, jak zakręcanie wody podczas mycia zębów czy wyłączanie prądu w pokojach, z których nie korzystamy. Dzięki drobnemu wkładowi każdego z nas osiągniemy wspólnie duży efekt w postaci czystszego środowiska – dodaje wiceminister Jaczewska.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Tegoroczny piknik pokazał, już po raz kolejny, że dzieci chętnie zdobywają wiedzę o ekologii. Wśród najmłodszych uczestników akcji powodzeniem cieszyły się m.in. gigantyczne ekopuzzle, zabawy z wiatromierzem oraz inne gry planszowe. Rodzice mogli natomiast posłuchać rozmów o roli ekologii w codziennym życiu. Swoimi refleksjami na ten temat dzielili się m.in.: Beata Jaczewska, Edyta Jungowska oraz Łukasz Zagrobelny.

Organizatorem tegorocznego "Pikniku z klimatem" było Miasto Stołeczne Warszawa wspólnie z Partnerami dla Klimatu m.in.: Ambasadą Danii, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Nasza Ziemia, Klubem Gaja, Ośrodkiem Informacji ONZ w Warszawie, Centrum UNEP/GRID, Fundacją Ludzi Aktywnych, Fundacją Ekologiczna Arka, Białowieskim Parkiem Narodowym.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj