Czy mamy szansę na jesienny spacer po czystym lesie? Tak, jeśli wielu z nas włączy się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” i pokaże jak kochamy, lubimy i szanujemy środowisko naturalne.

„Sprzątanie świata” odbędzie się w całej Polsce już po raz 19-ty, tym razem pod hasłem „Kocham, lubię, szanuję… nie śmiecę”. Przez weekend od 14 do 16 września oprócz sprzątania lasów czy innych miejsc cennych przyrodniczo, odbędą się gry miejskie, zbiórki elektrośmieci, happeningi i festyny. Impreza oficjalnie wystartuje w piątek, 14 września w Krakowie.

Organizatorzy zachęcają do aktywnego działania. Każdy może zorganizować w swojej miejscowości lokalną akcję sprzątania czy mini kampanię edukacyjną zachęcającą do nieśmiecenia.

Hasło tegorocznej akcji „Sprzątanie świata” nawiązuje do ludowej wyliczanki i ma zachęcić do refleksji nad stanem środowiska naturalnego w otaczającym nas świecie. – Poradzimy sobie z problemem odpadów tylko wtedy, kiedy będziemy świadomi, jak wiele zależy od nas. Już w przyszłym roku zmienią się zasady odbierania śmieci z naszych domów i raz na zawsze będziemy mogli pożegnać dzikie wysypiska. Żeby to się udało, każdy z nas musi być świadomy, że opłaca się przede wszystkim śmiecić mniej, ale też segregować odpady i odzyskiwać z nich surowce. Dzięki takim działaniom jak „Sprzątanie świata” staje się to łatwiejsze, zachęcam wszystkich do włączenia się do akcji – mówi Marcin Korolec, minister środowiska.

Przedsięwzięcie organizuje Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja „Sprzątanie Świata – Polska”. Więcej informacji o akcji na www.sprzatanieswiata-polska.pl


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj