Władze gminy Małkinia Górna (woj. mazowieckie) inwestują w ekologiczne rozwiązania. Dzięki inwestycjom w termomodernizację ponad 800 dzieci będzie korzystało z wyremontowanych placówek.

Ponad 4,1 mln zł z programu regionalnego trafi na w termomodernizację budynków edukacyjnych. Blisko 800 dzieci z gminy będzie mogło się uczyć w wyremontowanych czterech budynkach edukacyjnych oraz korzystać z odnowionej sali sportowej Zespołu Szkół Gminnych nr 2 w Małkini Górnej.

W ramach projektu zaplanowano docieplenie ścian zewnętrznych, dachu i stropu sali sportowej, wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Fundusze unijne pozwolą też na zastosowanie w placówce absorbcyjnej pompy ciepła wspomaganej przez kocioł gazowy, a także modernizację instalacji centralnego ogrzewania.

Prace w budynku Szkoły Podstawowej w Kiełczewie obejmą natomiast docieplenie ścian nadziemnych i zewnętrznych ścian piwnic, docieplenie stropu oraz wymianę drzwi. Zaplanowano także zamontowanie nowego centralnego ogrzewania i instalacji ciepłej wody, a także kolektorów słonecznych.

Kompleksowa termomodernizacja obejmie również Przedszkole Samorządowe w Małkini Górnej. Unijne finansowanie pozwoli na docieplenie ścian, piwnic, wymianę okien i drzwi. Środki zainwestowane będą też w modernizację systemu grzewczego i instalację kolektorów słonecznych.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj