Rozpoczyna się ostatni etap modernizacji łódzkich wodociągów. Wczoraj podpisano cztery kontrakty na „Modernizację systemu zasilania Łodzi w wodę”.

Tym razem prace skoncentrują się głównie poza Łodzią. Unowocześniona zostanie sieć doprowadzająca wodę do miasta z Sulejowa i Tomaszowa Mazowieckiego, ale zaplanowano też remonty łódzkich przepompowni i stacji uzdatniania wody. Dodatkowo unowocześniony zostanie system zarządzania i przekazywania informacji o pracy całej sieci wodociągowej. Wykonanie zadania będzie kosztować 21,2 mln euro i potrwa dwa lata.

– Dzięki realizacji tego projektu łodzianie zyskają dobrą wodę i niezawodny system jej dostarczania. Będziemy mieć stałą kontrolę nad tym, jak woda dostarczana do łódzkich domów jest uzdatniana i jak przepływa. To będzie system na miarę XXI wieku – powiedział podczas uroczystości wiceprezydent Łodzi Włodzimierz Tomaszewski.

„Modernizacja zasilania Łodzi w wodę” to zadanie realizowane przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną w ramach Projektu Funduszu Spójności pn. „Wodociągi i oczyszczalnia ścieków w Łodzi II”. To jedna z największych unijnych inwestycji tego typu w Polsce. Na jej realizację Łódź otrzymała ok. 71 mln euro ze środków UE.

źródło: uml.lodz.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj