We wtorek wieczorem w zakładzie firmy Sanbud w Pyszącej k. Śremu (woj. wielkopolskie) na składowisku odpadów wybuchł pożar. Gminne centrum zarządzania kryzysowego ostrzega mieszkańców przed trującym dymem.

Pożar na składowisku firmy Sanbud w miejscowości Pysząca wybuchł we wtorek późnym wieczorem. Z ogniem walczy aż 60 strażaków – łącznie 20 oddziałów straży pożarnej.

W związku z pożarem Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Książu Wielkopolskim wydało specjalny komunikat z ostrzeżeniem dla mieszkańców okolicy.

– Prosimy mieszkańców o nieotwieranie okien w domach, gdyż wiatr jest w kierunku północnego – wschodu czyli w kierunku naszej gminy. Niesie on ze sobą toksyczny dym wynoszący się z pożaru – czytamy w informacji.

Ogień zajął ok. hektara odpadów. Są to przede wszystkim tworzywa sztuczne. Płonąc, generują one duże zadymienie, dlatego ratownicy muszą pracować w aparatach chroniących drogi oddechowe. W akcji użyto także ciężkiego sprzętu, aby przenieść niedotknięte ogniem odpady i uniemożliwić w ten sposób rozprzestrzenianie się pożaru.

To już kolejny pożar w zakładzie zajmującym się gospodarką odpadami w tym sezonie. W samym województwie wielkopolskim w kwietniu paliło się w dwóch zakładach: w Piotrowie Pierwszym pod Poznaniem i w Łaszewie k. Pleszewa.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj