Reklama

AD1A FAMAK [29.05-30.06.24]

Kolejny woonerf w Łodzi jeszcze w tym roku

Kolejny woonerf w Łodzi jeszcze w tym roku
jw
16.10.2021, o godz. 9:45
czas czytania: około 2 minut
2

Na Zielonym Polesiu w Łodzi jeszcze w tym roku powstanie kolejny woonerf. Pojawi się w miejscu połączenia ulic: Próchnika i Lipowa.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Ulice: Próchnika i Lipowa tworzą tzw. kolanko. Ulice nie przecinają się, ale przechodzą w siebie pod kątem 90 stopni. To jedyne takie miejsce w Łodzi. Trwa właśnie jego przebudowa w woonerf. Projekt był szeroko konsultowany z mieszkańcami tak, aby spełnił wszystkie ich oczekiwania.

Lada moment nasadzenia

 –  Prace przebiegają zgodnie z założeniami, jesteśmy na ostatniej prostej. Obie ulice zostały zwężone, dzięki czemu poszerzyliśmy chodniki. Przygotowujemy się do nasadzeń zieleni. Wykonawca usunął kolizje z uzbrojeniem podziemnym, wykonał podbudowy. Obecnie trwają intensywne prace przy układaniu dwukolorowej nawierzchni – mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zakres inwestycji obejmuje modernizację jezdni, chodników i zjazdów do posesji, nowe oświetlenie uliczne, sygnalizację świetlną oraz ławki. Położona zostanie kolorowa nawierzchni z płyt i kostki. Nie zabraknie też zieleni – zasadzonych zostanie 30 drzew (w tym 5 miłorzębów dwuklapowych i 25 lip drobnolistnych), a także 1000 krzewów, berberysy oraz hortensje. Atrakcyjną ozdobą nowej przestrzeni będzie zdrój uliczny. Przebudowa obejmie także wymianę infrastruktury podziemnej i uporządkowanie sieci gestorów.

Łódź woonerfami stoi

Po zmianach na nowym woonerfie obowiązywać będzie ograniczenie do 20 km na godz. Wyremontowany odcinek będzie dwukierunkowy. Wartość inwestycji to 2,3 mln złotych.

Wcześniej w ramach programu Zielone Polesie zostały wyremontowane odcinki ulic Strzelców Kaniowskich, 1 Maja, Wólczańskiej, Lipowej i Pogonowskiego, na której powstał najdłuższy w Polsce, liczący pół kilometra woonerf. Zakończyła się przebudowa ulicy Lipowej od Zielonej do Więckowskiego, oraz ulicy Stefanowskiego. Kolejne woonerfy w Łodzi powstaną m.in. na ulicach Moniuszki, Włókienniczej i Mielczarskiego.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (2)


Ktoś

Komentarz #163443 dodany 2021-10-16 14:56:13

Puki co mamy nasadzenia, w miejscach gdzie nie wiadomo co z nimi zrobić a od lat szpecą to i tak już szpetne miasto, receptą są nasadzenia. A kamienice o ich balkony czy podwórka sypią się. Do tego wszech obecny bród towarzyszy mieszkańcom na codzień. Jest w łodzi sporo miejsc które bez problemu mogą posłużyć za scenografię slamsow z XIX w.


pio

Komentarz #163532 dodany 2021-10-19 13:24:38

Uprzejmie proszę o przetłumaczenie "woonerf"

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024