Komisja Środowiska w trakcie ostatniego posiedzenia Izby przyznała honorowy medal Senatu Rzeczypospolitej Polskiej mecenasowi Mateuszowi Łątkowskiemu  i jego żonie Klaudii Tomczak-Łątkowskiej, za działalność na rzecz ochrony praw zwierząt.

Senacka Komisja Środowiska zwracała się wielokrotnie do organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości o zaostrzenie kar związanych z przestępstwami wobec zwierząt. Dlatego godną wyróżnienia jest postawa mecenasa Mateusz Łątkowskiego i jego żony Klaudii Tomczak-Łątkowskiej, którzy od lat społecznie poświęcają swój czas i występują w obronie krzywdzonych zwierząt. Komisja pragnie wyrazić uznanie za ich pracę i ma nadzieję, że ta postawa będzie przykładem godnym naśladowania i wpłynie na poczucie sprawiedliwości osób zajmujących się przestępstwami wobec zwierząt.

Jednocześnie członkowie Komisji Środowiska dziękują mediom, które nie pozostają obojętne wobec krzywdzonych naszych „braci mniejszych”. Podziękowania kierują m. in. do twórców „Magazynu Ekspresu Reporterów”.

29 września 2015 r. w programie publicystycznym „Magazyn Ekspresu Reporterów” został zaprezentowany reportaż o bestialskim znęcaniu się nad zwierzętami i pobłażliwym traktowaniu takich spraw przez wymiar sprawiedliwości – tzn. umarzaniu, bądź wymierzaniu symbolicznych kar. W reportażu pokazano adwokatów stających w obronie tych, którzy nie mają głosu i dbających o to, aby podstawowy zapis ustawy o ochronie zwierząt – „zwierzę nie jest rzeczą” –  cierpi, odczuwa strach i ból, jest bezbronne wobec człowieka, był respektowany.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj