Plany gospodarki odpadami będą głównym tematem konferencji, która rozpoczyna się w środę w Bydgoszczy. Jej uczestnicy będą też mogli zwiedzić tamtejszą spalarnię odpadów w przededniu uruchomienia.

„Kompleksowa gospodarka odpadami” to organizowana przez Abrys konferencja, która od lat gromadzi wiele osób związanych z tą branżą. Podczas 19. edycji (2-4 września) wiodącym tematem będą plany inwestycyjne, czyli załączniki do wojewódzkich planów gospodarki odpadami, które muszą zostać przygotowane przez urzędy marszałkowskie do czerwca przyszłego roku. Skąd taki wymóg? Komisja Europejska warunkuje dofinansowanie jakichkolwiek inwestycji w gospodarce odpadami w najbliższych latach właśnie istnieniem takich załączników. Konferencja będzie próbą odpowiedzi na pytanie, czy plany inwestycyjne to potrzeba, czy konieczność?

Nie zabraknie także tematów związanych z działalnością RIPOK-ów, także w kontekście budowanych spalarni o statusie instalacji ponadregionalnych. W jednej z nich już w poniedziałek 7 września zacznie się tzw. rozruch na gorąco, a więc ruszy proces spalania pierwszych odpadów z Bydgoszczy o okolic. Uczestnicy konferencji będą mogli zatem zwiedzić instalację tuż przed tym historycznym momentem.

Relacje z konferencji będziemy można śledzić na naszym portalu.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. UWAGA, ostrzeżenie epidemiologiczne:

    7 września, kto może niech ucieka z Bydgoszczy, najlepiej na kikla miesięcy. Poziom dioksyn wytwarzany przy rozruchu niebezpiecznie wysoki.
    Wielkość emisji podczas rozruchu: *3 x emisja podstawowa.
    Jeśli spalarnia zastosuje tzw bypassy to ta emisja będzie jeszcze większa. Bypassy są stosowane aby zwiększyć temperaturę rozruchu, przy ominięciu filtrów.

Skomentuj