Dzięki inwestycji nowosądecki zakład mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów wzbogacił się o instalację składającą się 7 bioreaktorów, biofiltru, modułu kontrolno – pomiarowego oraz instalacji fotowoltaicznej.
Jak zaznacza spółka Nova, w wybudowanej kompostowni zastosowano autorską technologię “Bio innovation”, opracowaną przez inżynierów spółki, w wyniku prowadzonej współpracy ze środowiskiem naukowym w celu optymalizacji procesów przetwarzania i odzysku odpadów. W każdym bioreaktorze prowadzony jest indywidualny proces biologicznego przetwarzania odpadów na podstawie zaimplementowanych parametrów, wraz z oczyszczaniem i dezodoryzacją powietrza poprocesowego w biofiltrze. Proces stabilizacji tlenowej prowadzony w bioreaktorach jest sterowany i kontrolowany.
Zastosowane rozwiązania techniczne spełniają obowiązujące standardy w zakresie technologii przetwarzania dla tego typu odpadów, wymogi dotyczące ochrony środowiska oraz zasady najlepszych dostępnych technik.
Z instalacją biologicznego przetwarzania odpadów ulęgających biodegradacji zintegrowana jest instalacja fotowoltaiczna zamontowana na dachu modułu sterowania i kontroli. Energia elektryczna wytwarzana w wyniku konwersji promieniowania słoneczne w modułach fotowoltaicznych, jest wykorzystywana do zasilania urządzeń elektrycznych instalacji bioreaktorów.
ciekawy
Komentarz #851 dodany 2016-03-18 10:51:01
na jakie odpady (selektywnie?), jaka wydajność?