Ocieplenie budynków Politechniki Krakowskiej to przykład termomodernizacji wiekowych budynków. Dodatkowo, na warstwę wierzchniej izolacji, przyklejona zostanie cegła klinkierowa odtwarzająca wygląd budynków sprzed lat.
– Od lat w różny sposób promujemy budownictwo energooszczędne i termomodernizację. Jesteśmy orędownikiem mądrego ocieplania zabytkowych kamienic, prowadzonego zgodnie ze sztuką budowlaną, a przede wszystkim z zaleceniami konserwatorów zabytków – mówi Krzysztof Krzemień, Termo Organika.
– Ocieplenie gmachów Politechniki Krakowskiej poza ekonomicznym i estetycznym walorem w oczywisty sposób wpłynie również na środowisko naturalne, czyli przyczyni się do ograniczenia smogu. Pamiętajmy, że nieocieplone lub niewłaściwie ocieplone budynki są jednymi z największych trucicieli atmosfery, przyczyniając się do uciążliwej tzw. niskiej emisji – dodaje.
Dokładne wyliczenia potwierdzające pozytywny wpływ termomodernizacji na ochronę środowiska, w tym walkę ze smogiem, znajdują się w raporcie ogólnopolskiej kampanii społecznej „Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu”.
Komentarze (0)