Termomodernizacja nie tylko poprawi komfort cieplny, ale również oszczędzi energię, ograniczy smog oraz przywróci blask odpowiednio odnowionym elewacjom. 

Ocieplenie budynków Politechniki Krakowskiej to przykład termomodernizacji wiekowych budynków. Dodatkowo, na warstwę wierzchniej izolacji, przyklejona zostanie cegła klinkierowa odtwarzająca wygląd budynków sprzed lat.

Od lat w różny sposób promujemy budownictwo energooszczędne i termomodernizację. Jesteśmy orędownikiem mądrego ocieplania zabytkowych kamienic, prowadzonego zgodnie ze sztuką budowlaną, a przede wszystkim z zaleceniami konserwatorów zabytków – mówi Krzysztof Krzemień, Termo Organika.

– Ocieplenie gmachów Politechniki Krakowskiej poza ekonomicznym i estetycznym walorem w oczywisty sposób wpłynie również na środowisko naturalne, czyli przyczyni się do ograniczenia smogu. Pamiętajmy, że nieocieplone lub niewłaściwie ocieplone budynki są jednymi  z największych trucicieli atmosfery, przyczyniając się do uciążliwej tzw. niskiej emisji – dodaje.

Dokładne wyliczenia potwierdzające pozytywny wpływ termomodernizacji na ochronę środowiska, w tym walkę ze smogiem, znajdują się w raporcie ogólnopolskiej kampanii społecznej  „Termomodernizacja najlepszy sposób na ograniczenie smogu”.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj