Klarowna, sugestywna, wręcz symboliczna, a jednocześnie minimalistyczna – to fragment uzasadnienia do zwycięskiej pracy, którą przysłał architekt Paweł Skóra z Bydgoszczy. W Szczecinie rozstrzygnięto konkurs na koncepcje grzebowiska dla zwierząt przy ul. Bielańskiej.

5 października rozstrzygnięto ogólnopolski Konkurs na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej zabudowy wraz z zagospodarowaniem terenu grzebowiska dla małych zwierząt domowych przy ul. Bielańskiej w Szczecinie. W ramach konkursu oceniono w sumie 32 koncepcje głównie z Polski, ale także z Niemiec.

Pierwsze miejsce zajął Pawłowi Skóra. W uzasadnieniu czytamy: praca przedstawia klarowaną, sugestywną, silną, wręcz symboliczna, chociaż minimalistyczną propozycje kompozycji przestrzennej całości założenia. Zagospodarowanie terenu z dużą kulturą współistnieje z kontekstem otuliny Puszczy Bukowej. Drugie miejsce przyznano architektom z Gliwic –  Joannie Wiśniewskiej i Przemysławowi Wach, trzecie zdobył Łukasz Podczaszy z Krakowa, dwa wyróżniania otrzymali: MXL4 ze Szczecina i Jan Cichosz z Niemiec.

Zdjęcia zwycięskich prac znajdują się na stronie www.szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj