Już wkrótce poznamy zwycięzców konkursu fotograficznego „Kontrasty”. Do wczoraj jego uczestnicy nadsyłali swoje prace. Ich zadaniem było wykonanie fotografii występujących w naszym środowisku kontrastów: przyroda kontra skutki rozwoju cywilizacji. Konkurs organizowany jest w ramach V edycji Ogólnopolskiego Forum Edukacji Ekologicznej Eko Media Forum 2007.

Aby pomóc w obserwowaniu i fotografowaniu przyrody, powstał poradnik "Młody Fotograf Przyrody" (pobierz tutaj)

Konkurs "Kontrasty" podzielony jest na następujące kategorie:
1. Kategoria "Fotografia. Szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoła średnia"
2. Kategoria "Praca plastyczna. Gimnazjum i szkoła średnia"
3. Kategoria "Praca plastyczna. Szkoła podstawowa"

Spośród nadesłanych Prac Konkursowych Jury wybierze troje zwycięzców oraz dwoje wyróżnionych z każdego województwa (łącznie 80 osób). Wybrani laureaci oraz osoby wyróżnione zostaną zaproszeni do Poznania na OFEE 2007 (21-22 listopada). Tam zostaną im wręczone nagrody: aparaty fotograficzne, odtwarzacze multimedialne i muzyczne. Nadsyłane prace będą również oceniane przez internautów i na podstawie ich opinii przyznana zostanie dodatkowa Nagroda Specjalna – laptop.

Prace nadesłane do konkursu można zobaczyć na stronie www.konkurskontrasty.pl w dziale „Galeria”. Najlepsze prace zostaną wykorzystane do kalendarza ściennego na rok 2008 wydanego w ramach OFEE 2007.

Organizatorem konkursu jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz wydawnictwo „Abrys”. Dokładne informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie internetowej www.konkurskontrasty.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj