Kontrolerzy Centralnego Biura Antykorupcyjnego sprawdzają, czy nabycie przez samorząd Rudy Śląskiej nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne w tym mieście było uzasadnione i gospodarne. Rozpoczęta 13 października br. kontrola w tej sprawie ma zakończyć się w styczniu przyszłego roku.

“Planowany termin zakończenia kontroli to 13 stycznia 2022 r. Postępowanie, zgodnie z treścią ustawy o CBA, może jednak zostać przedłużone o kolejne sześć miesięcy” – poinformował we wtorkowym komunikacie Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

Postępowanie obejmuje lata 2017 – 2021

Kontrolę w rudzkim Urzędzie Miasta prowadzą funkcjonariusze katowickiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postępowanie obejmuje lata 2017-2021.

“W ramach kontroli badane jest rozporządzanie mieniem przez Gminę Ruda Śląska w związku z nabywaniem do gminnego zasobu nieruchomości prawa użytkowania wieczystego i prawa własności nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne. Kontrolerzy CBA sprawdzą m.in. czy nabycie do gminnego zasobu nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne przez Miasto Ruda Śląska było gospodarne bądź doprowadziło do nieuzasadnionych wydatków” – poinformowało CBA.

Co na to UM w Rudzie Śląskiej?

“Kontrola CBA w Urzędzie Miasta w Rudzie Śląskiej, dotycząca nabycia przez samorząd nieruchomości przeznaczonych na drogi wewnętrzne w tym mieście, jest kolejną dotyczącą tego obszaru; poprzednie nie wykazały uchybień ze strony samorządu” – podali przedstawiciele lokalnych władz.

– Kontrola CBA w UM jest jedną z kilkudziesięciu różnego rodzaju kontroli przeprowadzanych w urzędzie miasta rocznie przez różne służby. Przekazaliśmy CBA wszystkie wymagane przez nich dokumenty. Deklarujemy w tym zakresie pełną współpracę, zwłaszcza że jest to kolejna kontrola CBA dotycząca tego obszaru. Poprzednie nie wykazały uchybień z naszej strony – przekazał PAP wiceprezydent Rudy Śląskiej Krzysztof Mejer.

 

Czytaj więcej

Skomentuj