Mimo że na 98 proc. obszaru Włocławka jest kanalizacja, to część mieszkańców skanalizowanych terenów nie chce podłączać się do miejskiej sieci.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie ma danych, ile posesji, mimo możliwości i jednocześnie obowiązku, nie jest przyłączonych do miejskiej sieci ściekowej. Dlatego pracownicy włocławskich Wodociągów i strażnicy miejscy będą kontrolować szamba, by ukrócić procedery nielegalnego odprowadzania ścieków.

Akcja kontrolna rozpocznie się w kwietniu. To nie pierwsza tego typu inicjatywa Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, podobne miały miejsce 4 i 2 lata temu, dotyczyły jednak poszczególnych osiedli, a nie terenu całego miasta.

– Dotychczasowe kontrole przyniosły efekty, choć niestuprocentowe – mówi Piotr Łowicki, prezes MPWiK. – Dzięki nim mamy więcej danych o naszej gospodarce wodno-ściekowej. Akcja, którą rozpoczniemy za kilka dni, będzie bardziej skuteczna dzięki temu, że posiadamy informacje z oczyszczalni o tym, z których domostw trafiają do nas ścieki.

Strażnicy początkowo będą pouczać mieszkańców i wyznaczać terminy, do których trzeba będzie podłączyć się do miejskiej sieci kanalizacyjnej.

źródło: nowosci.com.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj