W poniedziałek, 28 grudnia Olsztynem kieruje trzeci zastępca prezydenta miasta Ewa Kaliszuk. Prezydent i jego pierwszy zastępca są na zwolnieniach lekarskich z powodu zakażenia koronawirusem, drugi zastępca jest na urlopie. Rzecznik magistratu zapewnia, że urząd pracuje normalnie

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w poniedziałek przebywa na poszpitalnym zwolnieniu lekarskim. Grzymowicz był hospitalizowany z powodu zakażenia COVID-19. Jego pierwszy zastępca Ryszard Kuć także jest zakażony koronawirusem i do 5 stycznia jest na zwolnieniu. Drugi zastępca, Halina Zaborowska-Boruch, do końca roku jest na urlopie.

“W związku z tą sytuacją urzędem miasta kieruje w poniedziałek trzeci zastępca prezydenta pani Ewa Kaliszuk. Ma ona pełnomocnictwa, podpisuje niezbędne dokumenty, nieobecność części kierownictwa nie wpływa na ciągłość pracy urzędu” – powiedziała PAP rzecznik prasowa ratusza Marta Bartoszewicz. Zapewniła, że USC wydaje akty zgonu, wydawane są dowody osobiste, czy pozwolenia na budowę.

Bartoszewicz zaznaczyła, że pracują także skarbnik i sekretarz miasta. “Zgodnie z prawem kierownictwo urzędu stanowi prezydent, jego zastępcy, sekretarz i skarbnik więc nie ma na razie powodów do niepokoju. Wszyscy trzymamy kciuki za prezydentów” – dodała Bartoszewicz.

Część urzędników olsztyńskiego ratusza pracuje zdalnie.

Czytaj więcej

Skomentuj