Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Koronawirus w urzędzie w Olsztynie. Miastem kieruje trzeci zastępca prezydenta

Koronawirus w urzędzie w Olsztynie. Miastem kieruje trzeci zastępca prezydenta
PAP
28.12.2020, o godz. 15:05
czas czytania: około 1 minuty
0

W poniedziałek, 28 grudnia Olsztynem kieruje trzeci zastępca prezydenta miasta Ewa Kaliszuk. Prezydent i jego pierwszy zastępca są na zwolnieniach lekarskich z powodu zakażenia koronawirusem, drugi zastępca jest na urlopie. Rzecznik magistratu zapewnia, że urząd pracuje normalnie

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w poniedziałek przebywa na poszpitalnym zwolnieniu lekarskim. Grzymowicz był hospitalizowany z powodu zakażenia COVID-19. Jego pierwszy zastępca Ryszard Kuć także jest zakażony koronawirusem i do 5 stycznia jest na zwolnieniu. Drugi zastępca, Halina Zaborowska-Boruch, do końca roku jest na urlopie.

“W związku z tą sytuacją urzędem miasta kieruje w poniedziałek trzeci zastępca prezydenta pani Ewa Kaliszuk. Ma ona pełnomocnictwa, podpisuje niezbędne dokumenty, nieobecność części kierownictwa nie wpływa na ciągłość pracy urzędu” – powiedziała PAP rzecznik prasowa ratusza Marta Bartoszewicz. Zapewniła, że USC wydaje akty zgonu, wydawane są dowody osobiste, czy pozwolenia na budowę.

Bartoszewicz zaznaczyła, że pracują także skarbnik i sekretarz miasta. “Zgodnie z prawem kierownictwo urzędu stanowi prezydent, jego zastępcy, sekretarz i skarbnik więc nie ma na razie powodów do niepokoju. Wszyscy trzymamy kciuki za prezydentów” – dodała Bartoszewicz.

Część urzędników olsztyńskiego ratusza pracuje zdalnie.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Gospodarka i samorząd
css.php
Copyright © 2024