Na trzy miesiące do aresztu trafiła zatrzymana przez Centralne Biuro Antykorupcyjne była urzędniczka gdyńskiego magistratu, która za łapówki przygotowywała dokumenty o usunięciu drzew rosnących na terenie prywatnych nieruchomości.

Jadwidze P. przedstawiono ponad 20 zarzutów przyjęcia łapówki, fałszowania dokumentów i prania brudnych pieniędzy.

W trakcie prowadzonego przez CBA śledztwa ustalono, że jeden z urzędników w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Gdyni, odpowiedzialny za przygotowywanie dokumentów w sprawie usunięcia drzew i krzewów rosnących na terenie prywatnych nieruchomości, przygotowywał te dokumenty za odpowiednie łapówki. Kwoty łapówek sięgały nawet 16 tys. zł a korupcyjny proceder trwał do 2007 roku. Działki,  na których wycięto drzewa, mogły być przeznaczane do dalszych inwestycji.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie postawiła kobiecie ponad 20 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej i poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz prania brudnych pieniędzy. Jadwiga P. trafiła na trzy miesiące do aresztu, grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie zarzuty usłyszały również dwie inne osoby.

źródło: CBA

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj