Z wiosną wznowiono remont skarpy wiślanej na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu. Do końca kwietnia 2007 r. kolejne 500 m nabrzeża zostanie wzmocnione i odnowione. Prace, za które gmina zapłaci 960 tys. zł, nadzoruje Wydział Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta.
Pierwszy etap modernizacji stopni Bulwaru Filadelfijskiego zakończył się w maju 2006 r. Prace modernizacyjne objęły wówczas odcinek 360 m – od wyjazdu z Woli Zamkowej do limnigrafu. Robotnicy zajęli się likwidacją uszczerbków elementów betonowych lub ich całkowitą wymianą, uszczelnianiem spoin i impregnowaniem całości betonowej nawierzchni nabrzeża, odnową sześciu pasm schodów oraz montażem nowych zaczepów do cumowania statków przy nabrzeżu. Prace te były konieczne, gdyż w ciągu swojej kilkudziesięcioletniej historii stopnie nabrzeża zostały mocno nadwerężone. Koszt pierwszego etapu modernizacji wyniósł 800 tys. zł i został w całości sfinansowany z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska.
W rozpoczętym jesienią 2006 r. drugim etapie prace objęły 500-metrowy odcinek skarpy od limnigrafu do mostu drogowego. Podobnie jak poprzednio robotnicy zajmują się przełożeniem, ewentualnie wymianą zniszczonych, betonowych stopni, naprawą schodów, uzupełnieniem spoin między płytami oraz wykonaniem ubezpieczenia skarpy z bruku i kostki granitowej. Prace potrwają do końca kwietnia 2007 r.
Oba etapy remontu realizowała firma Hydro-Eko z Bydgoszczy.


Źródło: www.torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj