Rozpoczęła się rewitalizacja ponad 5 kilometrowego odcinka linii kolejowej łączącej Mścice z Mielnem Koszalińskim.

Wykonawcą prac rewitalizacyjnych linii, które kosztować mają budżet miasta 1 mln 486 tysięcy złotych, jest wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury w Warszawie Zakład Napraw Infrastruktury w Stargardzie Szczecińskim, z którym prezydent Mirosław Mikietyński podpisał stosowną umowę.

Wykonawca w terminie do 15 lipca br. ma m.in. wymienić ok. 700 sztuk podkładów kolejowych, zmodernizować przejazd kolejowy na drodze do Kołobrzegu, przeprowadzić wiele wydawałoby się drobnych prac związanych z automatyką i elektroenergetyką, zainstalować nowe semafory, szafy torowe, sygnalizatory drogowe na przejazdach, uzupełnić znaki drogowe w tym „Krzyże św. Andrzeja”, wybudować oświetlenie na przejeździe kolejowym. Trzeba również wykarczować wiele drzew i krzewów, które wyrosły w pobliżu torowiska.

Po wykonaniu prac i zapewnieniu bezpieczeństwa podróżującym i kierowcom w drugiej połowie lipca na trasie Koszalin – Mielno Koszalińskie pojawi się nowoczesny szynobus, który użyczy samorząd województwa zachodniopomorskiego.

– Mieszkańcy Koszalina i turyści uzyskają w ten sposób możliwość alternatywnego dotarcia z Koszalina nad morze i odwrotnie – odwiedzenia Koszalina, skorzystania z bogatej oferty kulturalnej miasta – wylicza korzyści płynące połączenia prezydent Mirosław Mikietyński.

źródło: koszalin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj