1 / 9

Koszalin rozpoczyna II etap zagospodarowania Wodnej Doliny – zalewu, który stał się dla mieszkańców ulubionym miejscem rekreacji i spędzania wolnego czasu.

Do końca czerwca zostanie wybudowany chodnik wraz z szutrową ścieżką rowerową. Po drugiej stronie zalewu Wodna Dolina, a także od strony ul. Sybiraków (wzdłuż dobudowanej w zeszłym roku ścieżki przy zalewie) pojawi się również niebieskie, efektowne oświetlenie. Oprócz tego teren zostanie wzbogacony o nasadzenia zieleni, ławki, a także boisko do piłki plażowej i linowy plac zabaw do wspinaczki (przy istniejącym już torze do wakeboardingu).

W dalszych planach jest m.in. budowa mostku pomiędzy plażą a wysokim nabrzeżem po drugiej stronie Wodnej Doliny, co urozmaici możliwość spacerowania. Trwają także intensywne prace, aby połączyć ścieżką rowerową Wodną Dolinę z przystanią na jeziorze Jamno. Trasa przebiegać będzie wzdłuż rzeki Dzierżęcinki płynącej przez miasto, aż do jeziora. informuje Robert Grabowski, rzecznik prasowy prezydenta Koszalina. – O wszystkich atrakcjach, m.in. tych wodnych nie mówimy. Chcemy, aby były niespodzianką w sezonie. Z pewnością uatrakcyjnią one kąpiel i plażowanie mieszkańcom oraz turystom. – dodaje.

Przetarg na zagospodarowanie Wodnej Doliny wygrała koszalińska firma Domar. Inwestycja pochłonie 2,2 mln zł.

Czytaj więcej

Skomentuj