W obwodzie uljanowskim na Powołżu w Rosji nieformalne stanowisko w administracji regionu zajął czarno-biały kot, uratowany w sortowni odpadów. Przygarnęła go do swego resortu minister środowiska w regionalnym rządzie Gulnara Rachmatullina.

Kocura znaleziono w zeszłym tygodniu podczas sortowania odpadów, gdy był dosłownie o włos od śmierci. Uratował go pracownik sortowni Michaił Tukasz, który na taśmie podającej odpady do urządzenia, które je rozdziela, sprawdzał, czy w workach ze śmieciami nie ma metalu. W jednym z worków poczuł coś miękkiego, a gdy go naderwał, zobaczył patrzące na niego oczy żywego zwierzęcia.

Kot, choć zamknięty w worku ze śmieciami, nawet nie poruszał się i nie wydawał odgłosów. “Okazał się zadbany, czyściutki i widać było, że nie jest bezdomny, a jest zwierzęciem domowym” – mówił mediom Tukasz.

Najpierw uratowany zwierzak zamieszkał w sortowni, ale wkrótce przekazano go do regionalnego ministerstwa środowiska. Teraz mieszka w tym resorcie, rezydując głównie w poczekalni. Rachmatullina wyznaczyła go na swego nieoficjalnego zastępcę. W mediach społecznościowych ukazało się zdjęcie kota w ministerialnym fotelu, a resort ogłosił w mediach społecznościowych konkurs dla imię dla nowego “urzędnika”.

Rachmatullina zaapelowała do mieszkańców, by nie porzucali zwierząt, ale oddawali je w dobre ręce lub do schroniska. Resort środowiska złożył Tukaszowi oficjalne podziękowania za uratowanie kota, a dyrekcja sortowni obiecała pracownikowi premię.

Kot-wiceminister nie jest pierwszym stworzeniem uratowanym przez pracowników tego zakładu. Wcześniej wypatrzyli oni w wyrzucanych odpadach dwa żółwie i afrojeża białobrzuchego.

Czytaj więcej

1 Komentarz

  1. Super. bardzo podoba mi się ten kotek.najwazniesze że ten pracownik był przytomny przy tej taśmie.dobra robota gratulacje za uratowanie ślicznego kota

Skomentuj