Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował kolejną edycję akcji „Liść”. Mieszkańcy mogą ponowie bezpłatnie i w sposób legalny pozbywać się liści i trawy, przekazując te odpady wyspecjalizowanym firmom.

– W tym roku akcja ruszyła pod koniec października. Odpady zielone będą odbierane do początku grudnia – informuje Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie. Firmy działające na zlecenie Miasta w ramach akcji Liść będą odbierały jedynie trawę i liście. – Jeśli w worku znajdą się inne odpady, na przykład gałęzie, worek nie będzie odbierany – zaznacza przedstawiciel ZIKIT.

Podobnie jak przed rokiem, odbiór odpadów zielonych odbywa się w wyznaczone dni, tj. w poniedziałki i piątki. Po zapakowaniu do nich liści i trawy, worki należy wystawić przed posesję. Zebrane odpady zielone trafią do jednej z krakowskich kompostowni.

Chęć udziału w akcji należy zgłosił dzień wcześniej najpóźniej do godziny 14. Ubiegłoroczna akcja „Liść” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Łącznie przez cały miesiąc (od 25 października do 25 listopada) zebrano ponad 300 ton liści, trawy i innych odpadów zielonych. 

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj