W Krakowie rozpoczęła się zorganizowana przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu akcja „Liść”. Właściciele krakowskich domów jednorodzinnych mają możliwość skorzystania z bezpłatnego odbioru liści i trawy.

Podczas akcji „Liść” zbierane będą wyłącznie odpady biodegradowalne, takie jak liście i trawa. Będą one odbierane przez trzy firmy wyłonione przez ZIKiT. Kraków zostanie podzielony na 3 rejony: Podgórze, Krowodrzę/Śródmieście i Nową Hutę. Zebrane odpady trafią do kompostowni, gdzie zostaną przetworzone na kompost.

Czas trwania akcji „Liść” przewidywany jest na miesiąc, tj. od 25 października do 26 listopada, lub do momentu, gdy nie będą już zalegały liście lub też do czasu, gdy śnieg trwale pokryje teren.

Aby skorzystać z możliwości bezpłatnego oddania liści i trawy, odpady należy pozostawić w dniu odbioru przed własną posesją – najlepiej we własnym worku lub spryzmowanie w miejscu dostępnym dla firmy odbierającej.

Podczas wytypowanych do odbioru dni, firmy wywozowe będą objeżdżać cały rejon i zbierać worki lub pryzmy. Dodatkowo mieszkańcy, którzy chcą zaznaczyć, że na pewno będą brali udział w akcji, mogą zgłosić to pod bezpłatnym numerem infolinii 800 11 22 11, podając miejsce, które będzie obsłużone w wytypowanych dniach odbioru lub za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.ekocentrum.krakow.pl.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj