– Ten dokument to ważny krok na drodze do budowy krakowskiej ekospalarni odpadów – mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski po podpisaniu umowy na unijne dofinansowanie projektu „Program Gospodarki odpadami komunalnymi w Krakowie”.

Krakowski Holding Komunalny SA i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej podpisali umowę na dofinansowanie projektu „Program Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Krakowie”. Chodzi o kwotę 371 mln złotych, czyli około 60 proc. wartości całego projektu (645 mln zł netto).

Projekt zakłada budowę spalarni odpadów. To końcowy element krakowskiego systemu gospodarki odpadami. – Ten dokument to ważny krok na drodze do budowy krakowskiej ekospalarni odpadów – mówił prezydent Krakowa Jacek Majchrowski po podpisaniu umowy na unijne dofinansowanie projektu.

W ramach projektu przewidywany jest również zakup ok. 400 kompletów pojemników do selektywnej zbiórki oraz prowadzenie działalności promocyjnej i edukacyjnej.

Ze względu na strategiczny charakter, projektu „Program Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Krakowie” został objęty procesem monitorowania stanu przygotowania oraz wsparciem doradczym w ramach inicjatywy JASPERS, realizowanym przez Komisję Europejską.

Spalarnia odpadów będzie miała wydajność w wysokości 220 tys. ton śmieci rocznie. Zakład będzie ostatnim elementem krakowskiego systemu gospodarki odpadami, a trafią tam jedynie te śmieci, których nie da się powtórnie wykorzystać. Zgodnie z planami, rozpoczęcie budowy instalacji nastąpi w trzecim kwartale 2012 roku. Krakowska ekospalarnia powinna rozpocząć działalność na przełomie 2014 i 2015 roku.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj