W Krakowie rusza akcja „Ekodzieci zbierają elektrośmieci”. Przedsięwzięcie, podczas którego w szkołach zbierane będą zużyte elektryczne przedmioty, potrwa do czerwca.

Organizatorami akcji są firma TOMAD oraz Europejska Platforma Recyklingu, a patronem – Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Podczas jej trwania uczniowie krakowskich i małopolskich podstawówek w specjalnych pojemnikach ustawionych w klasach będą mogli gromadzić zużyte elektroniczne przedmioty – stare telefony komórkowe, myszki od komputera, suszarki do włosów, czajniki elektryczne, stare radia, lampki i mnóstwo innych elektrycznych i elektronicznych sprzętów.

Ekorozwój Kraków 300 x 250

Przez okres jednego tygodnia zgłoszona do konkursu szkoła będzie miała za zadanie zebrać jak największą ilość elektrośmieci. Ilość zebranego sprzętu zostanie udokumentowana przez pracownika firmy TOMAD w ostatnim dniu zbiórki, po dokładnym przeważeniu odpadów. Wynik zwycięskiej klasy z poszczególnej placówki edukacyjnej zostanie umieszczony w rankingu rywalizacji o nagrody główne ufundowane przez Europejską Platformę Recyklingu. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na 18 czerwca 2012 r. Zwycięży ta szkoła, która uzbiera najwięcej elektroodpadów.

Więcej informacji nt. akcji „Ekodzieci zbierają elektrośmieci" pod numerem telefonu 12 416 27 10 Osobą odpowiedzialną za koordynowanie akcji jest Joanna Kopeć, e-mail: marketing@tomad.com.pl.

Partnerami akcji są Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, Ekocentrum, a także ERP SA, ERP Batteries Poland Sp. Z o.o., Park Wodny w Krakowie, Pepsi Dinozatorland, Firma LOBOS i Park Miniatur Świat Marzeń z Inwałdu.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj