W Krakowie podpisano kolejną umowę w ramach akcji “Ciepła woda bez piecyka”. Chodzi o przyłączanie kolejnych mieszkań do sieci miejskiego ogrzewania wody.

Do 2023 r. blisko 6 tys. mieszkańców budynków spółdzielni „Krowodrza” w Krakowie przestanie korzystać z piecyków gazowych. To efekt programu „Ciepła woda bez piecyka” i podpisanej we wtorek, 9 kwietnia umowy kompleksowej pomiędzy PGE Energia Ciepła, MPEC Kraków i Spółdzielnią Mieszkaniową „Krowodrza”.

To już siedemnasta krakowska spółdzielnia mieszkaniowa, która zdecydowała się na przystąpienie do programu „Ciepła woda bez piecyka” oraz kompleksowego wdrożenia rozwiązania we wszystkich zarządzanych budynkach. W ciągu najbliższych czterech lat piecyki gazowe zostaną wyeliminowane, a woda w kranach będzie podgrzewana ciepłem z miejskiej sieci ciepłowniczej.

Instalacje także odczuwają załamanie rynku recyklingu

Samo PGE przeznaczy na projekt 1 mln zł – zadeklarował Mariusz Michałek, dyrektor krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciepła.

Od 15 lat w programie „Ciepła woda bez piecyka” zlikwidowano ponad 34 tys. piecyków gazowych w 811 blokach mieszkalnych na terenie Krakowa i Skawiny.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj