Uroczyste otwarcie Klubu oraz sąsiadującego z nim parku Ogród Płaszów odbyło w weekend, 16–17 grudnia. W programie przewidziano wiele atrakcji. Udział we wszystkich aktywnościach był bezpłatny.
Klub
„W ofercie Klubu Płaszów znajdą się różnorodne propozycje zajęciowe dla osób ze wszystkich grup wiekowych. Wśród tych skierowanych do najmłodszych z opiekunami pojawił się m.in. Klub Rodziców (cykliczne zajęcia umuzykalniające, sensoryczne, animacyjne itp. dla rodziców z dziećmi w wieku do 3 lat)” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Kraków.
Nieco starsze dzieci (w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) już teraz zapraszamy na zajęcia plastyczne (Kreatywne dzieciaki), kurs rysunku i malarstwa, zajęcia muzyczne (MUZYlatki) i baletowe oraz naukę tańca współczesnego.
„Dorosłych zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach ruchowo-tanecznych: latino solo, bachata oraz taniec współczesny. Dla dorosłych i seniorów mamy też propozycję, która pozwoli rozwinąć aktorską pasję i wyrazić siebie – warsztaty teatralne” – czytamy w komunikacie krakowskiego magistratu.
W planie jest uruchomienie m.in. zajęć z nauki gry na instrumentach i lekcji śpiewu oraz warsztatów rękodzielniczych. Warto również podkreślić, że podczas aktywności związanych z uroczystym otwarciem Klubu, jego pracownicy będą zachęcać gości do wypełnienia ankiety, dotyczącej preferowanych rodzajów i form zajęć oraz wydarzeń kulturalnych. Wyniki badania ankietowego będą wskazówką do poszerzania oferty Klubu i dostosowywania jej do bieżących potrzeb i oczekiwań mieszkańców.
Park
Klub Płaszów jest jednym z najpiękniej położonych miejskich ośrodków kultury w Krakowie – z dala od ruchliwych ulic i w otoczeniu zieleni. W miejsce drzew wyciętych w związku inwestycją zasadzono 66 nowych: wiązów szypułkowych, jesionów wyniosłych, wierzb białych, klonów i jaworów. Zadbano też o zieleń niską wokół zewnętrznych ławek.
Co więcej, teren wokół budynku płynnie łączy się z nowym parkiem Ogród Płaszów, który powstał między ulicami Gumniska i Lasówka – tuż przy drodze dojazdowej do Klubu.
„Udział w zajęciach i wydarzeniach kulturalnych, organizowanych w nowej filii Centrum Kultury Podgórza, będzie więc można łączyć z aktywnością i relaksem na świeżym powietrzu – na terenie parku, obejmującym 6,44 ha, wydzielono strefy do odpoczynku, dziecięcej zabawy oraz nauki” – zapewnia Urząd Miasta Kraków.
Na placu zabaw pojawiły ciekawe urządzenia, m.in.: zestaw trzech wież – piramid, zestaw drewnianych kłód, zjazd tyrolski, huśtawki typu bocianie i orle gniazdo oraz piramida z pni. Na ścieżce edukacyjnej, znajdującej się tuż przy wejściu od strony ul. Myśliwskiej, stanęły tablice informacje oraz „urządzenia – postacie”: mrówka, biedronka, wiewiórka, dzięcioł, pszczoła, kot i… licho leśne.
Komentarze (0)