Ponad 5 ton surowców wtórnych zebrano podczas tegorocznej Krakowskiej Wystawy Ekologicznej, która w miniony weekend odbywała się w alei Róż. Ekologiczny happening był imprezą kończącą 14. edycję krakowskich obchodów Dni Ziemi.

Podczas Krakowskiej Wystawy Ekologicznej padł rekord zbiórki surowców wtórnych. Na aleję Róż w Nowej Hucie mieszkańcy przynieśli 2610 kg plastikowych butelek, 1240 kg aluminiowych puszek i 1440 kg zużytych baterii.

– Łącznie, podczas Krakowskiej Wystawy Ekologicznej zebrano 5 ton i 290 kg surowców wtórnych. W zamian rozdaliśmy 12 tysięcy sztuk sadzonek krzewów i kwiatów – podkreśla Małgorzata Mrugała, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. Dla porównania, w ubiegłorocznej edycji Dni Ziemi zebrano niecałe 5 ton odpadów.

W tym roku Dni Ziemi trwały od początku kwietnia. W przedsięwzięcia o charakterze ekologicznym angażowały się krakowskie placówki edukacyjne i kulturalne, a także różnego rodzaju stowarzyszenia i organizacje. Organizowane były nasadzenia drzew, konkursy plastyczne i koncerty. O 20 klonów, zasadzonych przez przedstawicieli władz Krakowa wzbogaciły się między innymi Plany Mistrzejowickie. Prowadzone były zbiórki surowców wtórnych i sprzątanie terenów. Organizowano wystawy, rajdy rowerowe i wycieczki piesze.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj