Niemal 61 ton odpadów zebrano podczas tegorocznego Festiwalu Recyklingu w Krakowie. To o 10 ton więcej niż w ubiegłym roku.

19 i 20 czerwca na krakowskie Błonia krakowianie przynieśli ponad 30 ton makulatury, 4 tony butelek plastikowych PET, niemal 14 ton szkła, 2,5 tony puszek aluminiowych, prawie 3 tony zużytych baterii, 7 ton sprzętu elektrycznego.

Zebrano też 13 kilogramów termometrów rtęciowych. – Najbardziej cieszy, że w tym roku zebraliśmy największą w historii liczbę odpadów niebezpiecznych dla środowiska – baterii, termometrów i starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – mówi Jolanta Zając z Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta. W zamian za surowce wtórne mieszkańcy otrzymali sadzonki krzewów i kwiatów, gadżety i żarówki energooszczędne.

Festiwal Recyklingu to jedna z najważniejszych proekologicznych imprez organizowanych przez Miasto. Jej ideą jest promowanie wśród krakowian zbiórek surowców wtórnych jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi surowcami naturalnymi ziemi. W ośmioletniej historii Festiwalu Recyklingu zebrano łącznie prawie 330 ton odpadów.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj