Gdzie w Krakowie powstanie nowoczesny, spełniający rygorystyczne normy zakład termicznego przekształcania odpadów? Zdaniem krakowskich internautów najlepszym miejscem na budowę spalarni jest gminny teren przy ulicy Giedroycia w Nowej Hucie.

Najbardziej wskazana pod budowę nowoczesnego zakładu termicznego przekształcania odpadów wydaje się być Nowa Huta. Tak przynajmniej wynika z sondy, przeprowadzonej przez portal www.krakow.pl.

Ponad 35 proc. internautów uważa, że spalarnia śmieci powinna zostać zlokalizowana w rejonie węzła Igołomska – Giedroycia w Nowej Hucie. Niewiele mniej, bo niecałe 33 proc. pod budowę zakładu wskazuje teren oczyszczalni ścieków Kujawy. Na dalszych miejscach plasują się Rybitwy (20,32 proc.) i Łęg (11,84 proc.). W sondzie na portalu www.krakow.pl wzięło udział 1748 internautów.

Ostateczna decyzja w sprawie lokalizacji zakładu termicznego przekształcania odpadów zostanie podjęta pod koniec stycznia przyszłego roku. Planuje się, że nowoczesna spalarnia śmieci zostanie uruchomiona na przełomie 2013/2014 roku.

źródło: krakow.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj