Ponad 384 tony makulatury zebrały w tym roku dzieci krakowskich placówek oświatowych w konkursie, organizowanym od 17 lat przez Urząd Miasta Krakowa. Najlepsze okazały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 107 „Słoneczne Nutki”.

– Konkurs zbiórki makulatury to element  naszych działań edukacyjnych w zakresie ekologii i gospodarki odpadami. Dzięki takim inicjatywom chcemy dotrzeć do najmłodszych, bo to w dużej mierze od nich zależy, czy w przyszłości Kraków będzie miastem czystym – mówił wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel, podczas ogłoszenia wyników tegorocznej zbiórki.

W tym roku w konkursie, który odbywał się już 17 raz z rzędu, uczestniczyły 62 placówki edukacyjne. Łącznie dzieciom i młodzieży udało się zebrać ponad 384 ton makulatury. Najlepsze okazały się przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 107 „Słoneczne Nutki” z wynikiem 123,5 kg na jedno dziecko. Ta placówka okazała się też liderem kategorii przedszkola. W kategorii szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa nr 7, wśród gimnazjów liderem okazało się Gimnazjum Specjalne nr 56, a wśród szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjny był Zespół Szkół Budowlanych Przyzakładowych PBP "Chemobudowa – Kraków" S.A. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe nagrody i pamiątkowe certyfikaty.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj