Tłumy krakowian uczestniczyły w Krakowskiej Wystawie Ekologicznej w Bieżanowie, która zakończyła tegoroczne obchody Dni Ziemi w naszym mieście. Zebrano rekordową ilość surowców wtórnych. W zamian wydano ponad 13,5 tys. sadzonek.

Pogodna w kratkę nie przeszkodziła organizatorom Krakowskiej Wystawy Ekologicznej, która w tym roku odbyła się w Bieżanowie, na terenie Szkoły Podstawowej nr 124. Przypomnijmy, że to przedsięwzięcie od 12 lat kończy obchody Dni Ziemi w naszym mieście. Jak zwykle mieszkańcy mogli się zapoznać z inwestycjami z zakresu środowiska realizowanymi przez miejskie spółki. – Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt informacyjny o zmianach, jakie czekają nas w związku z nową ustawą śmieciową – mówi Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska.

Wzorem lat ubiegłych podczas finału Dni Ziemi mieszkańcy mogli otrzymać sadzonki drzew i krzewów w zamian za surowce wtórne. – Zebraliśmy 5,87 ton plastikowych butelek, aluminiowych puszek i zużytych baterii. To rekord w kilkuletniej historii rej popularnej wśród mieszkańców akcji” – zaznacza Ewa Olszowska-Dej. W zamian rozdano 13,5 tys. sadzonek.

Podczas finału Krakowskiej Wystawy Ekologicznej zostaną ogłoszono wyniki konkursu dla szkół na najlepszą makietę Drzewa Różnorodności. Wygrała praca pn. Ile ptaków jest na drzewie. Drzewo zostało wykonane przez Dom Kultury Podgórze. Zwycięski projekt zostanie „wybudowany” z surowców wtórnych podczas tegorocznego Festiwalu Recyklingu.

Podczas tegorocznych Dni Ziemi brakowało wydarzeń organizowanych także w innych częściach Krakowa. 20 kwietnia ścigano się na rowerach wokół Łąk Nowohuckich. Tego odbyło się też w Urzędzie Miasta Krakowa szkolenie z zakresu pielęgnacji i sadzenia krzewów i drzew.

Nie zabrakło akcji sadzenia drzew z udziałem władz miasta oraz dzieci. Tym razem nowe okazy ambrowców amerykańskich, klonów czerwonych i jarząbów szwedzkich nasadzono w Parku Tysiąclecia w Nowej Hucie.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj