W sobotę i niedzielę (28-29 maja) na krakowskich Błoniach odbędzie się dziewiąta edycja Krakowskiego Festiwalu Recyklingu.

Ideą organizowanego od dziewięciu lat przez Miasto Kraków festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie kurczącymi się zasobami naturalnymi naszej planety. Wydarzenie adresowane jest do mieszkańców, którzy są najważniejszym ogniwem w procesie recyklingu. „Poprzez zabawy i konkursy chcemy zachęcić krakowian do segregowania odpadów. Formuła naszego fesiwalu sprawia, że poważna tematyka może być również źródłem dobrej, bezpiecznej zabawy i atrakcyjnych doznań” – mówi Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa.

Tradycyjnie odbędzie się zbiórka surowców wtórnych, w której będą mogli wziąć mieszkańcy Krakowa oraz placówki oświatowe działające w naszym mieście. W zamian za plastikowe butelki, szklane opakowania, makulaturę, zużyte baterie i aluminiowe puszki będzie można otrzymać sadzonki krzewów i kwiatów. Ten punkt Festiwali Recyklingu cieszy się zazwyczaj bardzo dużą popularnością. W ośmiu dotychczasowych edycjach imprezy zebrano: 192 930 kg papieru, 15 110 kg butelek PET, 87 660 kg szkła, 9 330 kg puszek aluminiowych, 11 300 kg baterii, 12 300  kg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i 13,4 kg termometrów rtęciowych.

W tym roku dla uczestników Festiwalu Recyklingu przygotowana będzie na Błoniach edukacyjna mega gra „EkoPoly”. Poruszając się po planszy o wymiarach 30×30 metrów gracze będą mogli „kupować” m.in. proekologiczne instalacje. Pierwszego dnia festiwalu w grze wezmą udział aktorzy z produkcji serialowych TVN „W11” oraz „Detektywi”, a także aktorzy krakowskich teatrów. Rozegrane zostaną również mistrzostwa Krakowa dziennikarzy w EkoPoly. W drugim dniu festiwalu przewidziane jest rodzinne granie w EkoPoly.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj