Urząd Miasta Krakowa już po raz siódmy organizuje, w dniach 29-31 maja Krakowski Festiwal Recyklingu – cykl przedsięwzięć promujących zbiórkę surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania.

Ideą Festiwalu jest promowanie wśród mieszkańców recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

W tym roku na Błoniach powstanie miasteczko miniatur budowli z surowców wtórnych. W ten niezwykły sposób, organizatorzy chcą pokazać, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych. Festiwal udowadnia, że tematyka związana z selektywną zbiórką odpadów nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Formuła Festiwalu sprawia, że poważna tematyka może być również źródłem dobrej zabawy. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również konkursów, koncertów, widowisk.

Podczas wieczornego (30 maja) koncertu wystąpi KAYAH z zespołem. Po koncercie odbędzie się pokaz laserowy. Natomiast w niedzielę (31 maja) na scenie wystąpią: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem oraz zespół Wanda i Banda.

Ponadto tradycyjnie odbywać będzie się zbiórka surowców w zamian, za które mieszkańcy otrzymają sadzonki drzew i kwiatów. W ciągu sześciu edycji Festiwalu zebrano: 134,3 Mg makulatury, 62,3 Mg szkła, 4,3 Mg puszek aluminiowych, 8,2 Mg butelek PET, 6,3 Mg zużytych baterii i 1,1 Mg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Wystarczy przynieść:
– 20 opakowań szklanych
– 30 puszek aluminiowych
– 20 kg makulatury
aby otrzymać sadzonkę drzewa, krzewu lub kwiatka balkonowego

– 30 butelek PET
– 40 zużytych baterii
aby otrzymać upominek.

Zbiórka surowców trwać będzie w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 – 16.00 (lub do wyczerpania zapasów sadzonek i upominków).

Podczas VII Krakowskiego Festiwalu Recyklingu będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte, niepotrzebne termometry rtęciowe.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj