Urząd Miasta Krakowa już po raz siódmy organizuje, w dniach 29-31 maja Krakowski Festiwal Recyklingu – cykl przedsięwzięć promujących zbiórkę surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania.

Ideą Festiwalu jest promowanie wśród mieszkańców recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi.

W tym roku na Błoniach powstanie miasteczko miniatur budowli z surowców wtórnych. W ten niezwykły sposób, organizatorzy chcą pokazać, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych. Festiwal udowadnia, że tematyka związana z selektywną zbiórką odpadów nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Formuła Festiwalu sprawia, że poważna tematyka może być również źródłem dobrej zabawy. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie również konkursów, koncertów, widowisk.

MTP 300 x 250

Podczas wieczornego (30 maja) koncertu wystąpi KAYAH z zespołem. Po koncercie odbędzie się pokaz laserowy. Natomiast w niedzielę (31 maja) na scenie wystąpią: Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska z zespołem oraz zespół Wanda i Banda.

Ponadto tradycyjnie odbywać będzie się zbiórka surowców w zamian, za które mieszkańcy otrzymają sadzonki drzew i kwiatów. W ciągu sześciu edycji Festiwalu zebrano: 134,3 Mg makulatury, 62,3 Mg szkła, 4,3 Mg puszek aluminiowych, 8,2 Mg butelek PET, 6,3 Mg zużytych baterii i 1,1 Mg zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

Wystarczy przynieść:
– 20 opakowań szklanych
– 30 puszek aluminiowych
– 20 kg makulatury
aby otrzymać sadzonkę drzewa, krzewu lub kwiatka balkonowego

– 30 butelek PET
– 40 zużytych baterii
aby otrzymać upominek.

Zbiórka surowców trwać będzie w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach 11.00 – 16.00 (lub do wyczerpania zapasów sadzonek i upominków).

Podczas VII Krakowskiego Festiwalu Recyklingu będzie można oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte, niepotrzebne termometry rtęciowe.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj