Podczas tegorocznego maratonu w Poznaniu biegacze będą pić na trasie wodę dostarczoną przez miejskie wodociągi. O tym, że woda z kranu jest zdrowa, przekonywali przedstawiciele Aquanetu podczas środowej konferencji prasowej zorganizowanej dla dziennikarzy, sportowców i osób zainteresowanych ekologią.

Wśród zaproszonych gości byli m.in.: Marcin Fehlau (maratończyk, trener), Michał Bartoszak (olimpijczyk, biegacz długodystansowy) Zofia Wawrzyniak (Kobiety Biegają) oraz Tomasz Makowski (Night Runner’s). Była to doskonała okazja do tego, by dowiedzieć się wszystkiego o procesie uzdatniania wody w Poznaniu i dlaczego warto ją pić prosto z kranu.

PKO Poznań Maraton jako pierwszy maraton w Polsce zdecydował się zaproponować biegaczom kranówkę, wpisując się tym samym w światowy trend. – W Berlinie biegacze piją wodę z wodociągów podczas maratonu od lat, bo dbają o ekologię i mają zaufanie co do jej jakości. Mamy zapewnienie, że dostarczana przez Aquanet woda jest dobrej jakości, zawiera ważne pierwiastki (wapń, magnez) i żadnemu z biegaczy nie powinna zaszkodzić – mówi Łukasz Miadziołko, Dyrektor 16. PKO Poznań Maratonu.

Warto zaznaczyć, że PKO Poznań Maraton nie jest pierwszym biegiem w Polsce, który zaproponował uczestnikom do picia wodę z kranu. Wcześniej podobną akcję zorganizowały np. Dąbrowskie Wodociągi podczas Dąbrowskiego Półmaratonu.

Zobacz także >>> Dąbrowskie Wodociągi zapewnią wodę na półmaraton

Podczas briefingu główny specjalista ds. bezpieczeństwa zdrowotnego wody w Aquanet, Grzegorz Podolski, oprowadził zebranych po obiektach odpowiedzialnych za procesy uzdatniania wody i wytłumaczył na czym polega proces biomonitoringu.

Współpraca z PKO Poznań Maratonem jest częścią dużej akcji informacyjnej Aquanetu, mającą na celu zachęcenie poznaniaków do picia wody z kranu. Jak powiedziała rzeczniczka wodociągów, Dorota Wiśniewska – Udział w 16.PKO Poznań Maratonie to dla nas wielkie wyróżnienie i zobowiązanie, ale też fantastyczne wyzwanie, bo biegacze to wspaniali sportowcy, których w biegu będziemy wspierać tym, na czym znamy się najlepiej – wodą do picia.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj