8 lutego w warszawskim Ratuszu odbyło się spotkania dotyczące przedsiębiorstwa społecznego EKON, zatrudniającego przy zbiórce i sortowaniu odpadów ponad 400 niepełnosprawnych.

EKON od półtora roku czeka na przyznanie obiecanej działki przy ul. Mortkowicza, na której planowano budowę nowoczesnej sortowni, tzw. recykling-parku. Dotychczasowa sortownia musi być zamknięta, gdyż wygasa umowa najmu. Kilkuset niepełnosprawnym pracownikom grozi w związku z tym utrata pracy. Zamiast EKON-owi teren miał być przyznany MPO. 24 stycznia warszawscy Zieloni wystąpili w tej sprawie z interwencją do pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

8 lutego wiceprezydent Jakubiak zadeklarował bardziej korzystne dla EKON-u rozwiązania. Działka przy Mortkowicza ma być istotnie przydzielona MPO, które jednak wydzierżawi ją EKON-owi na dogodnych finansowo warunkach i na odpowiednio długi czas, tak by możliwe były inwestycje. Wkrótce mają być uzgodnione szczegóły.

– To istotny krok naprzód – cieszy się współprzewodniczący warszawskiego koła Zielonych 2004, Bartłomiej Kozek. – Trzymamy Ratusz za słowo i wierzymy, że nie skończy się na obietnicach, tak jak dotychczas. Czekamy na szybki i pomyślny finał.

– Razem ze wszystkimi organizacjami, które interweniowały w obronie EKONu, będziemy nadal pilnie śledzić rozwój wypadków – dodaje współprzewodnicząca warszawskich Zielonych, Irena Kołodziej – EKON to chluba Warszawy i z pewnością nie pozwolimy mu zginąć.

wiadomość pochodzi z portalu ngo.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj