Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Krosno inwestuje w gospodarkę odpadami. 64 mln zł na modernizację RIPOK i budowę PSZOK

Krosno inwestuje w gospodarkę odpadami. 64 mln zł na modernizację RIPOK i budowę PSZOK
jwo
13.12.2017, o godz. 10:43
czas czytania: około 1 minuty
1

MPGK Krosno zmodernizuje regionalny zakład przetwarzania odpadów i wybuduje nowy punkt selektywnego zbierania śmieci. Inwestycje dofinansowało NFOŚiGW kwotą ponad 35 mln zł.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Z planowanych inwestycji w gospodarkę odpadami w regionie skorzystać ma w sumie 20 gmin, które zamieszkuje ok. 250 tys. osób. Miejscowości przekazały zadania związane z gospodarką odpadami do Miasta Krosno, aby wspólnie pozyskać dofinansowanie z UE.

W ramach projektu zmodernizowany zostanie przede wszystkim zarządzany przez MPGK Zakład Unieszkodliwiania Odpadów w Krośnie, który posiada status Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych. Inwestycja pozwoli unowocześnić części mechaniczną oraz biologiczną instalacji.

Krosno chce także zapobiegać powstawaniu odpadów oraz promować wśród mieszkańców regionu odpowiednie przygotowanie odpadów do ponownego użycia. Dlatego najnowsza inwestycja odpadowa zakłada również budowę Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów (PSZOK).

W PSZOK-u będzie można nie tylko oddać odpady, ale także skorzystać z punktu napraw (lub przygotowania do ponownego użycia) oraz ścieżki edukacyjnej. Planowane są też inne działania edukacyjne.

MPGK Krosno podkreśla, że jednym z priorytetów nowych inwestycji będzie wyeliminowanie uciążliwości związanych z funkcjonowaniem zakładu, szczególnie odorów. Odpady będą przetwarzane w zamkniętych obiektach i reaktorach z oczyszczaniem powietrza za pomocą biofiltrów.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w kwocie 35,3 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to ponad 64 mln zł.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (1)


Alojz S

Komentarz #8772 dodany 2017-12-13 12:54:20

Absurd - każdy kto potrafi liczyć potrafi policzyć, że każdy mieszkaniec zapłaci ok 1 zł miesięcznie na sama inwestycję (przy założeniu amortyzacji na 20 lat), która powinna przetwarzać ok. 25% odpadów, reszta powinna trafić do recylerów... Dzięki takim gigantomańskim inwestycją lada moment będziemy płacić po 30-40 zł miesięcznie od osoby za śmieci. ODSUNĄĆ GMINY OD TWORZENIA ZAKŁADÓW PRZEMYSŁOWYCH. GMINY NIECH TWORŻĄ PRAWO, KONTROLUJĄ JEGO WYKONANIE, A GOSPODARKE ZOSTAWIC FIRMOM (NIE TYLKO W GOSPODARCE ODPADAMI)

Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024