Już w najbliższą sobotę w 15 miastach Polski odbędzie się trzecia edycja EkoAkcji, czyli dorocznej zbiórki opakowań. W tym roku odbywa się ona pod hasłem „Kto nie przyniesie – odpada”.

EkoAkcję organizują: Tesco Polska, Carlsberg Polska i Coca-Cola HBC Polska. Merytoryczny patronat nad akcją objęła  Organizacja Odzysku KOBA, odpowiadająca za przetworzenie zebranych podczas akcji odpadów. Tegoroczna zbiórka we wzbogaconej formule odbędzie się w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Częstochowie, Bydgoszczy, Włocławku, Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie, Szczecinie, Gdańsku, Olsztynie i Gliwicach.

W tym roku do kontenerów będzie można wrzucić nie tylko opakowania szklane, ale też plastikowe butelki PET i puszki po napojach. Na uczestników EkoAkcji czeka aż 16 tysięcy wiosennych sadzonek oraz 400 tysięcy zielonych punktów Clubcard.

Klienci, którzy 12 maja będą uczestniczyć w EkoAkcji, przynosząc przynajmniej 10 dowolnych opakowań po napojach, otrzymają w zamian wiosenną sadzonkę lub 100 zielonych punktów Clubcard zbieranych w ramach programu lojalnościowego Tesco. Na miejscu akcji, klienci będą mogli samodzielnie skorzystać ze zgniatarek, by zmniejszyć objętość odpadów, które docelowo trafią do kontenera.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj