21 marca – pierwszego Dnia Wiosny – na Dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Kawęczyńskiej w Warszawie odbędzie się kolejna już, 4. edycja akcji „Kultura to Natura”. Do rozdania jest 1500 biletów!

Ideą wydarzenia jest promocja szeroko pojętego recyklingu odpadów wtórnych, przy jednoczesnej promocji kultury. Partnerem akcji jest MPO w Warszawie.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, mieszkańcy, którzy przyniosą ze sobą opakowania wykonane z papieru, szkła, plastiku, metalu, lub zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają m.in. do teatrów, kin, lub muzeów, na najbliższe wydarzenia kulturalne mające miejsce na terenie Warszawy.

– W tegorocznej edycji akcji mamy zagwarantowane ponad 1500 biletów – w sumie ponad 40 ośrodków kulturalnych wraz z wejściówkami na inne wydarzenie kulturalne takie jak koncerty – wszystko na terenie Warszawy, dlatego wierzę, że jak w roku ubiegłym akcja sama w sobie będzie dużym wydarzeniem i przyciągnie tłumy Warszawiaków – mówi Dominik Dobrowolski, organizator i pomysłodawca akcji.

– Dzięki akcji uświadamiamy sobie jak ważna dla środowiska naturalnego jest odpowiednia gospodarka surowcami wtórnymi. Wierzę, że w ten łatwy i przyjemny sposób przybliżamy sobie istotę jak i potrzebę takich działań, dlatego niezmiernie cieszę się, że Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie może 4 raz z rzędu wesprzeć organizację tej akcji – mówi Joanna Mroczek, rzecznik MPO w Warszawie.

Aby otrzymać bilet należy przynieść na akcję minimum jedno z poniższych:
• 1 sztukę sprzętu elektronicznego dużego (lodówka, telewizor, komputer)
• 3 sztuki sprzętu elektrycznego małego (świetlówki, suszarki do włosów…)
• 10 butelek lub słoików szklanych
• 10 butelek lub kubeczków plastikowych
• 10 puszek aluminiowych po napojach
• 10 kartonów po napojach (mleku, sokach…)
• 10 zużytych baterii
• 5 kg makulatury
Jedna osoba może otrzymać maksymalnie 1 bilet, bilety będą rozdawane aż do wyczerpania.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie jest Głównym Partnerem wydarzenia w stolicy. Spółka w ramach akcji odbierze odpady i przekaże do ponownego przetworzenia.

Szczegółowe informacje o akcji „Kultura to natura” dostępne są na www.mpo.com.pl oraz www.cycling-recycling.eu.


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj