Niemal 19 tys. sztuk chryzantem wyrośnie na stołecznych kwietnikach. Zaczęło się ostatnie w tym roku sadzenia kwiatów.

Rabaty na rondach, placach, pojemniki wzdłuż ulic oraz kwietniki w sześciu miejskich parkach zaczynają mienić się kolorami jesieni. Sadzone są chryzantemy w kolorze żółtym i czerwonym. Chryzantemowy dywan utrzymany w takiej kolorystyce pojawił się na kwietnikach na Rondzie de Gaulle’a, tworzy go 1152 szt. kwiatów otoczonych wiankiem srebrnych mrozów.

Nowe obsadzenie pojawi się także np. w pojemnikach na Placu Zamkowym, Bankowym, Trzech Krzyży, przy ul. Długiej w pobliżu Pomniku Powstania Warszawskiego, na Rondzie Dmowskiego itd. Równie ciekawe dla oka kompozycje powstają też w parkach miejskich, gdzie posadzonych zostanie ok. 6,5 tys. kwiatów. Kompozycja o stołecznych żółto-czerwonych barwach pojawi się przy Fontannie Wielkiej w Ogrodzie Saskim. Koszt obsadzenia i pielęgnacji kwiatów przez najbliższe 1,5 miesiąca to 160 tys. zł.

W parkach i na kwietnikach przyulicznych posadzone będą cebulki tulipanów i żonkili. Wiosną wyrośnie z nich 160 tys. różnokolorowych kwiatów. Będą to ciekawe różne odmiany tulipanów: od papuzich postrzępionych przez takie o dwukolorowych płatkach, po wybarwiające się od białych po różowe.

Prace ogrodnicze realizują firmy wyłonione w przetargach na utrzymanie i pielęgnację zieleni na terenach podległych Zarządowi Oczyszczania Miasta. ZOM opiekuje się zielenią przyuliczna o powierzchni 1300 ha i sześcioma parkami miejskimi: Ujazdowskim, Praskim, Skaryszewskim, Fosą i Stokami Cytadeli, Polem Mokotowskim oraz Ogrodem Saskim.

źródło: ZOM w Warszawie

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj