Niedaleko Wrocławia w Sokołowsku Fundacja „In Situ” odbudowuje dawne Sanatorium dr Brehmera, w którego murach powstaje Międzynarodowe Laboratorium Kultury oraz jedyne na świecie archiwum twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

W niedzielę, 20 marca we Wrocławiu, organizowana jest wyjątkowa ekologiczno-kulturalna akcja . Każdy wrocławianin i wrocławianka będą mogli w ekologiczny sposób pomóc w odbudowie. Na wrocławskim Rynku pod pręgierzem zbierane będą zużyte baterie, a w zamian rozdawane będą nasiona kwiatów do wiosennego wysiania. Za każdy 1 kg zebranych baterii Fundacja In Situ otrzymuje 1 zł od Europejskiej Platformy Recyklingu z przeznaczeniem na odbudowę dawnego sanatorium.

– Baterie, które nie są zbierane, szkodzą środowisku, zatem trzeba je segregować i utylizować. Nasza akcja przynosi, oprócz korzyści ekologicznych, dodatkową wartość. Odbudowujemy  wspaniały neogotycki obiekt, tworząc wyjątkowe miejsce dla filmu i sztuki współczesnej. Jestem pewny, że bycie kulturalnym to nie tylko częste korzystanie z dóbr kultury, ale i kulturalne obchodzenie się ze środowiskiem, w którym wszyscy żyjemy, chociażby poprzez zbieranie zużytych baterii. Zapraszam zatem wszystkie wrocławianki i wrocławian (i nie tylko) do zbiórki baterii i przyniesienie ich na wrocławski Rynek pod pręgierz w niedzielę 20 marca, w godzinach od 10.00 do 18.00 – zachęca Dominik Dobrowolski, organizator akcji.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj