Trzy osoby, w tym urzędnik Starostwa Powiatowego w Żyrardowie, zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego na gorącym uczynku.

Lubelscy funkcjonariusze CBA uzyskali informacje o procederze korupcyjnym mającym miejsce w Starostwie Powiatowym w Żyrardowie. Czynności śledczych pozwoliły zatrzymać pracownika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa oraz dwoje przedsiębiorców z Warszawy działających w branży usługowej.

Zatrzymania miały miejsce w siedzibie urzędu, w chwilę po przekazaniu 10 tys. zł. W zamian za pieniądze urzędnik miał zobowiązać się do przygotowania dokumentów, a w konsekwencji pozytywnego rozpatrzenia wniosku o zezwolenie na zbieranie odpadów.

Jednocześnie przeszukano miejsca zamieszkania oraz pracy zatrzymanych. Zgromadzone przez funkcjonariuszy materiały dowodowe zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Płocku, gdzie zatrzymani usłyszeli zarzuty korupcyjne. Zatrzymany urzędnik decyzją sądu został aresztowany na dwa miesiące.

Wobec przedsiębiorców zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym poręczenia majątkowe, zakaz kontaktu z innymi podejrzanymi w sprawie oraz dozór policji.

Czytaj więcej

2 Komentarze

  1. Drobne pieniądze w stosunku do “łapówek” politycznych rozdawanych różnym przyjaciołom partii rządzącej, np. z wójta na prezesa, mieszkanie za 1/2 ceny, itp.

Skomentuj