Reklama

AD1A Forum Recyklingu 2024 [04.07-14.10.24]

Łapówka w zamian za ustawienie konkursu w starostwie

Łapówka w zamian za ustawienie konkursu w starostwie
29.12.2022, o godz. 8:09
czas czytania: około 1 minuty
0

Pracownik Starostwa Powiatowego w Starogardzie Gdańskim oraz słupski przedsiębiorca zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Delegatury CBA w Gdańsku w chwilę po przekazaniu korzyści majątkowej - informuje zespół prasowy CBA.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Do przekazania łapówki w wysokości 20 tys. zł doszło na jednej z gdańskich ulic, 25 grudnia około godziny 14:00. Wręczone pieniądze stanowiły ,,gratyfikację” w zamian za odpowiednie przygotowanie dokumentacji konkursowej gwarantującej wybór oferty słupskiego przedsiębiorcy.

Przyznali się do winy

Zgromadzone w sprawie materiały dowodowe zostały przekazane przez CBA do prokuratury, gdzie kontynuowano czynności z zatrzymanymi. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty korupcyjne w Pomorskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Gdańsku, który nadzoruje toczące się postępowanie. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze. Przeszukano także miejsca zamieszkania oraz Starostwo Powiatowe w Starogardzie Gdańskim.

Aktualnie kontynuowane są czynności procesowe w tej sprawie.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024