127 ton zebranej makulatury – takim wynikiem zakończyła się trzecia edycja programu edukacyjno-ekologicznego LAS dla NAS prowadzonego w ponad stu szkołach i przedszkolach przez spółki grupy Veolia Usługi dla Środowiska.

Najwięcej papieru do recyklingu zebrali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Siemianowicach Śląskich. Gala wręczenia nagród odbyła się 10 czerwca, w trakcie dorocznego święta siemianowickiej szkoły. Na uroczystości byli obecni nie tylko zwycięzcy z „trójki", lecz również przedstawiciele wszystkich nagrodzonych placówek.

Projekt LAS dla NAS zakłada ochronę lasów, ich tworzenie i pielęgnację na terenie całego kraju przy współudziale lokalnych samorządów i instytucji, którym na sercu leży stan środowiska naturalnego. Spółka Veolia Usługi dla Środowiska Recykling Sp. z o.o. na początku roku szkolnego we wrześniu ubiegłego roku już po raz trzeci zaproponowała śląskim szkołom i przedszkolom udział w zbiórce makulatury.

Młodzi ekolodzy od września ubiegłego roku zebrali blisko 127 ton makulatury. Dzięki temu udało się uratować od wycinki ok. 1900 drzew, bo tyle ich w przybliżeniu potrzeba do wyprodukowania takiej samej ilości czystego papieru. Najbardziej aktywni uczestnicy projektu zostali uhonorowani za swoje zaangażowanie nagrodami ufundowanymi przez spółkę Veolia Usługi dla Środowiska Recykling przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj