W Szczecinie rozstawiono 15 niekonwencjonalnych ławeczek z surowców wtórnych. Wykonała je szczecińska rzeźbiarka Monika Szpaner.

Ławeczki ustawiła spółka Remondis Szczecin w związku z obchodami 15-lecia działalności w mieście. Wszystkie ławeczki wykonane zostały z surowców wtórnych, zgromadzonych w ramach prowadzonej przez spółkę selektywnej zbiórki odpadów. Artystyczne ławki pochłonęły m.in. pół tony tektury, 1500 umytych butelek plastikowych, 100 kg ścinek papierowych oraz 200 zużytych klawiatur komputerowych i 15 starych komputerów. Poza tym do ich tworzenia wykorzystano materiały dodatkowe, czyli plastik, żywicę, klej i metal. Ławki dzięki odpowiedniemu połączeniu materiałów są trwałe i estetyczne. Prace oprócz ciekawej formy plastycznej, nietypowego użycia materiałów, mają również charakter użytkowy.

Zanim ławeczki staną w kilkunastu reprezentacyjnych punktach miasta zostały pokazane na Jasnych Błoniach na tyłach Urzędu Miasta. Od razu wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Ławki miastu i mieszkańcom zostaną przekazane do użytkowania na trzy letnie miesiące, w październiku będą eksponowane w Muzeum Narodowym, a w okresie zimowym będą prezentowane w innych miastach przy wsparciu oddziałów spółki Remondis.

źródło: szczecin.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj