Już wkrótce do mieszkańców trafi kolejny list Prezydenta Krakowa w sprawie nowego systemu gospodarki odpadami. O zmianach będą też przypominać treść pieczęci na dokumentach urzędowych i ulotka dostępna w budynkach UMK. Nowy system zacznie obowiązywać od 1 lipca tego roku.

W liście, który do mieszkańców trafi wraz z rachunkami za wodę, ścieki oraz śmieci Prezydent Jacek Majchrowski przypomina, że od lipca tego roku będzie obowiązywał nowy system gospodarowania odpadami, a konieczność jego wprowadzenia wynika z nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W korespondencji opisywane są też krotko nowe zasady śmieciowe – właścicielem odpadów staje się Gmina, która zajmie się wywozem i zagospodarowaniem odpadów, a właściciele nieruchomości zapłacą stosowna opłatę za tę usługę. Prezydent Krakowa przypomina, że promowana będzie segregacja odpadów: osoby, które będą oddawać posegregowane śmieci zapłacą mniej.

List Prezydenta Krakowa oraz ulotka o zmianach systemy gospodarowania odpadami będą także dostępne w budynkach należących do Urzędu Miasta Krakowa oraz jednostek miejskich.

Dotychczas w Krakowie przyjęto większość uchwał dotyczących zmian w systemie gospodarki odpadami. W ciągu kilku najbliższych tygodni poznamy stawkę opłaty śmieciowej i metodę jej naliczania. Zgodnie z decyzją Rady Miasta Krakowa, operatorem nowego systemu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj