Mieszkańcy Łodzi już 3 tysiące razy skorzystali z usługi domowych odbiorów wielkogabarytowych elektrośmieci w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”. Łódź plasuje się w ścisłej czołówce miast, które najwięcej razy skorzystały z tej usługi.

Program organizacji ElektroEko na terenie Łodzi wspierany jest przez Urząd Miasta, który stara się nakłonić mieszkańców do selektywnych zbiórek elektrośmieci.

– Dla mojego miasta współpraca z ElektroEko to przede wszystkim pewność, że elektrośmieci są na terenie miasta systematycznie zbierane i przetwarzane. W czasach, gdy ważna dla budżetu jest każda złotówka to także brak dodatkowych kosztów dla samorządu – mówi Ewa Jasińska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Łodzi.

Dlatego Urząd Miasta wraz z organizatorami programu „Moje miasto bez elektrośmieci” zachęca łodzian do podwojenia wyniku zbiórek, aby za kilka lat można było nazwać Łódź jednym z najbardziej ekologicznych i najczystszych miast Polski.

Jak możemy bezpłatnie pozbyć się dużych elektrośmieci?

W czasie urlopu warto poświęcić trochę czasu na uporządkowanie miejsc, które mogą mieć bardziej użyteczne zastosowanie, niż pełnienie funkcji „domowego składowiska”. W przypadku dużych urządzeń elektrycznych i elektronicznych możemy spotkać się z problemem związanym z ich transportem, ze względu na wielkość i nieporęczność wielkogabarytowego sprzętu.

Dlatego warto skorzystać z bezpłatnej usługi domowych odbiorów dużych elektrośmieci, niezależnie, czy mieszkanie lub biuro znajduje się na parterze, czy na czwartym piętrze bez windy. Sprzęt zostanie odebrany bezpośrednio z miejsca, które wskażemy, bez potrzeby samodzielnego wynoszenia go przed budynek. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które nie mogą lub nawet nie chcą dźwigać ciężkich przedmiotów, na przykład ze względu na swój wiek.

Każda zainteresowana osoba ma możliwość umówienia się na odbiór wielkogabarytowego sprzętu w wybranym przez siebie terminie i niezależnie, czy ma do oddania jedną pralkę czy kilka urządzeń. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy okazji pozbyć się mniejszych urządzeń, takich jak suszarka do włosów, szczoteczka elektryczna, telefon i wiele innych.

Patrząc na imponujący wynik mieszkańców Łodzi, którzy już 3 tysiące razy skorzystali darmowych odbiorów elektrośmieci można powiedzieć, że ekologiczne postawy nie są im obce. Z pewnością przekłada się to na czystość miasta, ponieważ wiele ton sprzętu zawierającego trujące pierwiastki i związki,  zamiast na dzielnicowe śmietniki lub do lasów i łąk, trafiło do miejsca, w którym zostaną prawidłowo zutylizowane, bez szkody dla środowiska.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj