Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Łodzi rozpoczął nowy etap kampanii społecznej „Łódzka Woda Najlepsza”. Tym razem zamierza przekonać łodzian do tego, że kupowanie wód źródlanych w plastikowych butelkach to nic innego, jak zbędne gromadzenie trudnych do przetworzenia plastikowych odpadów.

– Nie ma potrzeby picia wody źródlanej z plastikowych butelek skoro takiej samej jakości wodę mamy w kranach – i to 300 razy tańszą. Nie ma potrzeby kumulowania szkodliwych dla środowiska odpadów, zważywszy, że łodzianie co roku wyrzucają do pojemników na śmieci około 45 tysięcy ton plastikowych opakowań – przekonują pracownicy ZWiK.

W ramach kampanii od kilku dni w lokalnych telewizjach można już zobaczyć spot zachęcający do picia wody z kranu zamiast kupowania wody w plastikowych butelkach. Do szkół trafią również prezentacje multimedialne, których treść ma przekonywać uczniów do rezygnacji z kupowania wszelkich napojów w butelkach PET na rzecz picia łódzkiej wody głębinowej.

Założeniem prezentacji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania środowiska odpadami w postaci plastikowych butelek, jak również wskazanie argumentów potwierdzających wysoką jakość łódzkiej wody kranowej oraz zwrócenie uwagi na walory oszczędnego i ekologicznego stylu życia.
UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj