Dystrybutory pobierające wodę z sieci wodociągowej zastąpiły te wyposażone w plastikowe zbiorniki na wodę. Pracownicy wypijali 120 tys. litrów wody z plastikowych zbiorników w niecały rok, czyli dokładnie tyle ile mieści się w 4 cysternach.
Szacunek dla środowiska
Już sam budynek, w którym łódzka spółka ma siedzibę, jest przykładem szacunku dla środowiska. Obiekt został wykonany zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego, tj. opartego na nowych technologiach, nowych materiałach budowlanych, z efektywnym wykorzystaniem wody i energii.
Firma często bierze udział w różnych projektach, chętnie podejmuje współpracę z różnymi instytucjami, tak, by wspólnie przyczynić się do poprawy jakości życia w mieście. Dba m.in. o segregację odpadów. Spółka zorganizowała wiele konkursów, m.in „Dlaczego łódzka woda jest najlepsza” i „Czemu picie wody jest ważne”.
Łódź w 90 proc. pobiera wodę ze studni głębinowych, bogatą w związki mineralne korzystne dla ludzkiego zdrowia.
Woda na co dzień
W Łodzi upowszechnia się styl picia wody z dystrybutorów i poidełek. Woda podawana jest klientom łódzkich restauracji i pubów. Dostęp do wody pitnej zapewniają uczniom też niektóre szkoły.
Deweloperzy biurowców, projektując nowe budynki, planują montaż urządzeń do picia wody z sieci wodociągowej. Tak jest np. przy biurowcu „Nowa Fabryczna” w Nowym Centrum Łodzi, gdzie zdrój na wodę stanął przy parkingu dla rowerzystów.
Niemal we wszystkich budynkach Urzędu Miasta Łodzi dostępne są dla pracowników i mieszkańców 34 dystrybutory na wodę, ich liczba z roku na rok wzrasta. Podobnie jest w spółkach miejskich, na największych wyższych uczelniach – Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie Łódzkim.
Ostatnio idea korzystania z wody sieciowej pojawiła się w projekcie budżetu obywatelskiego i w ścisłym centrum Łodzi w różnych lokalizacjach będzie można napić się wody z czterech poidełek.
Źródło: tulodz.com
Komentarze (0)